Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

• Tiger-Swat

Reaktywacja/Przebudowa   15.01.2018

Drodzy użytkownicy!
      Jak niektórzy z Was mogli przeczytać na grupie facebook, ruszyliśmy z reaktywacja Areny. 
      Na chwilę obecną forum jest w przebudowie, pracujemy prężnie każdego dnia, aby przywrócić Sieci dawną świetność. 
      Nie przejmujcie się chwilowymi błędami, które nie muszą a mogą się pojawić (przeszliśmy na nowszą wersję silnika forum). 
      Mamy nadzieję, że tak jak dawniej tak i teraz - staniemy ramię w ramię na piaskach Areny Pozdrawiamy i witamy serdecznie
Ninjaqux

Pytanko [Admin]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko dotyczÄce admina na waszych serwerach.
PrzeczytaĹem, Ĺźe potrzebujecie adminĂłw na serwer CoD MoD. Jestem zainteresowany.
Ale pytanie brzmi, dlaczego trzeba posiadaÄ steam? :D
ByĹem 2 razy adminem na serwach cs 1.6 i nie posiadam, ani nie posiadaĹem danego csa na steamie. ProszÄ o zwiÄzĹÄ wypowiedĹş i moĹźna od razu zamknÄÄ temat :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dalem kiedys propozycje adminow Non Steam, ale niestety Lucas byl przeciwny i od razu to zamknal. Watpie, ze to przejdzie, ale jak dla mnie jest to dobry pomysl. Wystarczy zwiekszyc nieco wymagania na NS i bedzie okey. ;p

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje zdanie jest takie, ze jezeli masz tego steam to  jest mozliwosc sprawdzenie twojej osoboy poprzez strony takie jak Banid,BL itp.  Bo jak widac podania skladaja nawet takie osoby ktore haxowaly w przeszlosci a dzieki steam jest to do wykrycia.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóş, przykro troszku, ale dziÄki za odpowiedzi.
Moim skromnym zdaniem, jest wiele osĂłb bez steam, ktĂłre nadajÄ siÄ na admina, ale wymagania na to nie pozwalajÄ :D
Ĺťeby nie to, juĹź bym skĹadaĹ podanie :D
Pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drogi Bigosie i co z tego ze moĹźesz danego osobnika na steam sprawdzic. Moze byc tak ze taki steamowiec dostanie vaca na 1 koncie kupi drugie i niby czysty. To nie ta droga. Steam rowniez moĹźe czitowac. 

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drogi Bigosie i co z tego ze moĹźesz danego osobnika na steam sprawdzic. Moze byc tak ze taki steamowiec dostanie vaca na 1 koncie kupi drugie i niby czysty. To nie ta droga. Steam rowniez moĹźe czitowac. 

Drogi baqusiu. Jak widac pomaga to 1sze.http://cs-arena.eu/index.php?/topic/19192-admin/ 2gie. http://cs-arena.eu/index.php?/topic/20254-podanko-by-dlk-d/#entry91886

Nie kazdego stac kupowac 20 kont steam i czitowac. 

I wcale nie mowie ze steam nie moze czitowac!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale przeciez powiedzialem ze jezeli komus zalezy zeby miec czyste konto i od nowa czitowac z adminem to kupi drugie, wiec kolo sie zamyka. Steam czy bez tak samo odpalone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóş, przykro troszku, ale dziÄki za odpowiedzi.

Moim skromnym zdaniem, jest wiele osĂłb bez steam, ktĂłre nadajÄ siÄ na admina, ale wymagania na to nie pozwalajÄ :D

Ĺťeby nie to, juĹź bym skĹadaĹ podanie :D

Pozdro

MoĹźe warto zainwestowaÄ w steam po prostu. Jednorazowo kupujesz i konto masz na zawsze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, mam pytanko dotyczące admina na waszych serwerach.

Przeczytałem, że potrzebujecie adminów na serwer CoD MoD. Jestem zainteresowany.

Ale pytanie brzmi, dlaczego trzeba posiadać steam? :D

Byłem 2 razy adminem na serwach cs 1.6 i nie posiadam, ani nie posiadałem danego csa na steamie. Proszę o zwięzłą wypowiedź i można od razu zamknąć temat :P

Szanowni uĹźytkownicy, drodzy Arenowicze... Dokąd zmierza dyskusja  w tym temacie? Proszę nie robić niepotrzebnego spamu.

Odpowiadając na Twoje pytanie Ninjaqux - Odkąd pamiętam, na Arenie wymogiem rekrutacyjnym na admina był, jest i prawdopodobnie będzie Counter Strike 1.6 na Steam.

PowodĂłw jest wiele - począwszy od faktu, iĹź osoba z grą na steamie budzi większe zaufanie od ns'a (nie chcę nikogo urazić, ale pojawia się tu schemat osoba z gierką na steam rzadziej uĹźywa wspomagaczy, poniewaĹź taka rozrywka kosztuje realne pieniądze, a mało jest osĂłb, ktĂłre będą wydawać "majątek" na coraz to nowsze konta). Owszem - steam nie oznacza, Ĺźe gracz nie uĹźyje cheatĂłw, ale prawdopodobieństwo takiego działania jest drastycznie zmniejszone w porĂłwnaniu do gracza Ns.

Na Arenie przyszły admin musi posiadać grę na steamie, poniewaĹź (pewnie nie jest to tajemnicą i raczej kaĹźdy się tego domyśla) uprawnienia na serwerze nadawane są na Steam_ID (nie na nick czy IP, ktĂłre moĹźna podrobić a hasło odgadnąć bądĹş.. zapomnieć co jest z kolei komplikacją). Steam jest platformą o stosunkowo dobrych zabezpieczeniach, co czyni ją całkiem bezpiecznym "narzędziem" dla nas.

Posiadacz Countera na Steam daje w gruncie rzeczy taką... "pewność" Ĺźe dana osoba jest w stanie płacić składki na rzecz sieci a nie oszukujmy się - Samochody na powietrze nie jeĹźdżą ani serwery nie hulają na kauczuk ;P Dlaczego pewność? Otóş skoro Ăłw kandydat był w stanie zakupić oryginalną wersję gry to prawdopodobnie jest rĂłwnieĹź w stanie płacić regularnie składki.

To, co wspomnieli moi przedmĂłwcy - SteamowcĂłw moĹźna łatwo "prześwietlić" a kaĹźde niecne uczynki zmazać moĹźe jedynie... zmiana Steam. Więc gdy Admin prosi o przeniesienie uprawnień na inne Steam_ID a poprzednie okaĹźe się... zbanowane, to mamy prostą i klarowną sytuacje co naleĹźy o takim osobniku myśleć (oczywiście, przypadki są róşne i nawet w więzieniach rzekomo kaĹźdy siedzi "za niewinność", część z tych ludzi jest faktycznie niewinna ale my dajemy zawsze moĹźliwość złoĹźenia wyjaśnień jak i obrony swoich racji. Nie zamykamy się na argumentację strony przeciwnej).

Wspomniałem o zaufaniu - Osoba ze steam jest postrzegana (przewaĹźnie) jako dobry gracz, ktĂłry zna się na swojej pracy... Pamiętacie wymogi rekrutacyjne? Steam daje moĹźliwość spojrzenia ile dany gracz ma przegrane godzin w Countera co jest swego rodzaju "ściągawką" na podstawie ktĂłrej moĹźemy ocenić rzetelność słów (nie bazujemy na tym liczniku jako na głównym kryterium, bo zwyczajnie gracz mĂłgł nabrać doświadczenia grając NS, jednakowoĹź trudno się nie zgodzić z faktem, iĹź widząc wiele przegranych godzin na "liczniku steamowym" jesteśmy skłonni powiedzieć o graczu "wow ogarnięty koleś w te klocki", czyĹź nie? :)

Podsumowując - nawet jeśli nie wymieniłem wszystkich dostępnych powodĂłw, dla ktĂłrych Ăłw Ns Admin nie zawitał na Arenie, to i tak jestem przekonany, Ĺźe powodĂłw ku temu ma kilka w zanadrzu Lucas, ktĂłry to jest "sprawcą" takiego postanowienia (Ĺťe ludzie bez Cs'a na steam nie mogą być adminami). Osobiście chcąc zostać adminem musiałem zakupić Countera (poprzednie konto Steam zostało mi ukradzione.. NiektĂłre gierki mam nadal w wersji pudełkowej na półce z tego konta, mimo to nie zniechęciłem się do zaufania Steam), bo bardzo zaleĹźało mi na wsparciu sieci a był to i nadal jest jeden z wymogĂłw na uzyskanie rangi Admin. Oczywiście rozumiem Twoje zdanie, tak samo jak zdanie pozostałych. Admin NS mĂłgłby ułatwić i usprawnić pracę na serwerach to fakt, ale ma on i drugą stronę medalu, ktĂłrą przedstawiłem niejako wyĹźej.

Tym samym zamykam temat, by nie tworzyć niepotrzebnego spamu. Jeśli drogi Ninjaqux bądĹş inny uĹźytkowniku Areny czytając mĂłj post czujesz nadal "niedosyt" i uwaĹźasz, Ĺźe sprawa nie została dostatecznie wyjaśniona, zapraszam na Priv, gdzie w miarę moĹźliwości postaram się odpowiedzieć na wszelkie dodatkowe pytania czy teĹź wątpliwości.

Pozdrawiam, As.

• Upvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.