Skocz do zawartości

Witamy na forum CS-Arena.eu - Forum oraz Serwery Counter-Strike 1.6
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich naszych funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać do istniejących wątków, dać reputację swoim znajomym, pisać prywatne wiadomości, używać aktualizacji statusu, zarządzać swoim profilem i wiele wiele więcej. Jeśli masz już konto, Zaloguj się - w przeciwnym razie Utwórz konto za darmo!

ZBIÓRKA NA REKLAMĘ SERWERÓW!! WIĘCEJ INFORMACJI POD TYM LINKIEM: KLIK

Zdjęcie

#1 BMW e30 Coupe

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

OFFLINE   ZielonyRasta

ZielonyRasta

Początkujący

• Arenowicz
  • 35 postów

41LAT

WYZNACZENIA TRENDÓW.

Jak ten czas szybko płynie! Najważniejszy model w Historii BMW nie tak dawno jak rok temu obchodził swój okrągły jubileusz. To dobra okazja, by wybrać się na przejażdżkę wszystkimi generacjami Serii 3

TEKST Szczepan Mroczek / Zdjęcia ZielonyRasta

7EfIqEO.jpg

1zbfzTv.jpg

Pierwsza Generacja była produkowana jedynie jako dwudrzwiowy sedan. 

Pierwsza ' trójka '

tak się spodobała,

że już po czterech  

latach produkcji

wyjechał milionowy egzemplarz.

Muszę przyznać, że jestem nieco rozmiękczony emocjonalnie. Zdolność oceny urządzeń mechanicznych straciła na ostrości. Powód ? Konkurs elegancji Villa d'Este we Włoszech. Ludzie, atmosfera,  miejsce i najciekawsze samochody świata wprowadzają w odmienny stan świadomości. Pojawiło się realne ryzyko, że po takich wrażeniach wrócę do redakcji i zastygnę w bezruchu, tępym wzrokiem wpatrując się w szklany ekran monitora, zapadając w depresyjny marazm. BMW przygotowało jednak miękkie lądowanie. Zaproponowało bowiem, by zaprowadzić prezentowane podczas konkursu elegancji zabytkowe samochody znad jeziora Como do garażu BMW Classic Center w Monachium. Jest rok 1975. Z plastikowego Kasprzaka w jednym z krakowskim szpitalu pobrzmiewa Irena Jarocka, a ja po raz pierwszy spoglądam jeszcze całkiem nieświadomie na świat. W tym samym czasie z fabryki w Niemczech wyjeżdża przełomowy model. Rasowy gang silnika rywalizujący z rytmicznym brzmieniem Bee Gees, które sączy się z głośników. Jak się później okazało to mój ulubiony samochód - BMW 3, Choć ten sam rok narodzin to zbieg okoliczności bez znaczenia, emocjonalnie zbliża mnie jeszcze bardziej  do tego auta. Kiedy w Polsce w powietrzu wisi polityczna zawierucha, w Niemczech rodzi się wśród niewielkich chodów klasa premium. Do Prezentacji Baby-Benza, czyli modelu 190, mamy jeszcze siedem lat, Audi dopiero rozpoczyna walkę o prestiż, O Lexusie nikt nie słyszał, a w fabryce BMW powstaje najważniejszy model w Historii  tej firmy. Agresywnie podcięty przód, dzięki któremu auto otrzymało ksywę "rekin " , nawiązywał do poprzednika - serii 02. Paul Bracq dzięki genialnej wizji wyczyścił niedoskonałości i niepotrzebne ozdobniki, podkreślił błotniki i poprawił proporcje, a koncepcja tak się spodobała, że "trójka" zainicjowała na świecie mode na wygodę, niewielkie samochody o sportowym charakterze. Boczna Linia w stylu Coupe, podkreślające moc przetłoczenie na masce czy zwrócony w stronę kierownicy kokpit - te cechy BMW pielęgnuje w serii 3 do dziś. Podobnie jak napęd na tylne koła i uzależniające przyjemne prowadzenie.

Od chwili debiutu tego modelu minęło już 41 lat. Z hotelowego garażu nad jeziorem Como wyjeżdża srebrne 323i. Za chwilę będę miał okazje jeździć samochodem z okładki zeszytu szkolnego, który w czasach liceum pozwalał mi wkroczyć w dorosły świat motoryzacji. Jeśli świętować to na całego. Po nim wsiądę w kolejne trzy generacje "trójkę", również w najmocniejszych wersjach, już ze znaczkami M. Chyba nie trafi się druga taka okazja, by w kilka dni tak dogłębnie poznać swojego motoryzacyjnego idola. Obserwować, jak się zmieniał, jak doskonalił, jakimi cechami ujął motoryzacyjny świat. Przez 41 Lat "trójka" znalazła 13 milionów nabywców, co oznacza, że jest najchętniej kupowanym modelem BMW oraz najpopularniejszym samochodem premium na świecie.

Chodź po głowie kołacza się obrazy nobliwych Rollsów, ryczących Ferrari  i ekstrawaganckich lamborghini, jakie paradowały po ogrodzie Villi d'Este, podświadomie nie mogę doczekać się jazdy BMW 3. Jestem przygotowany, że teraz po latach będę musiał mu wiele wybaczyć. Obecnie 143 KM nie robi już tak dużego wrażenia jak w latach 70. XX wieku. Kiedyś była to topowa "trójka" w ofercie. Dziś osiągami pokonuje go pospolite 320, a M3 jest ponad trzy razy mocniejsze..

Pod spektakularnie uchyloną maską kryje się aksamitnie pracujący rzędowy silnik o sześciu cylindrach.

R7Igm5Q.jpg

Hofmeister-Knick - charakterystyczne wcięcie w słupku C przetrwało 41 lat i nic nie wskazuje, by styliści chcieli z niego zrezygnować.

tB4qrZC.jpg

Skierowana w stronę kierowcy deska rozdzielcza stała się symbolem każdej generacji "trójki".

ZlFgngD.jpg

Alpejskie krowy jeszcze nie zdążyły ochłonąć po widoku E21, a już pojawił się jego następca.

Ys3ZTtk.jpg

BMW 323 (E21) 

Silnik: R6, 2316 cm3

142KM, 190Nm

0-100 km/h - 9,0 s

Maks: 190 KM/h

CENY dobrze zachowanych egzemplarzy E21 zaczynają się od 30 tys. zł  a kończą nawet na 100 tys, zł

4CYQKSG.jpg

Dalsza podróż o fascynacji BMW serii 3 ujrzycie niebawem. Wtedy przeniesiemy się razem w podróż do kolejnych wersji i modeli z Literką M. Zaciekawionych mogę tylko pocieszyć, że tego nie będzie mało.. 

Pisał ZielonyRasta.

• 8
Zdolności manualne wychodzą z człowieka wtedy kiedy czuje się już długoletnim graczem, który zna swój poziom gry. I ty nie zatrać zapału do gry i każdą rozgrywkę staraj się grać na inny sposób. Kluczem do Sukcesu jest Słuch, wyczucie, spryt i intuicja, którą zdobywasz grając latami. Nie musisz posiadać Steam czy CS v"90" żeby ci uwierzyli, że jesteś czysty. Bądź Sobą. "'' - Neo

OFFLINE   rock'nrolla

rock'nrolla

bot?????

• Zasłużony
  • Inne:: Arenowicz
  • 1130 postów

Mój stary miał rekina z 1986r 3.2 pod maską kosiarz :) !!!

Praca fajna , bo zaczyna się coś dziać w redakcji :P

+ !

• 0

A, kto umarł ten nie żyje ... .

331iqsp.jpg

MAM W DUPIE

CZY KTOŚ MNIE LUBI, CZY NIE LUBI

MAM W DUPIE

SWOJE MYŚLĘ, SWOJE MÓWIĘ

MAM W DUPIE

CZY KTOŚ MNIE LUBI, CZY NIE LUBI

MAM W DUPIE

SWOJE MYŚLĘ, SWOJE MÓWIĘ...

ONLINE   Atos

Atos

GRAFIK

• Grafik
  • Inne:: VIP
  • 222 postów

Wszystko ładnie zrobione i opisane. Łap +

• 0

81923690027645119857.jpg

OFFLINE   NoWay ツ

NoWay ツ

̶Z̶b̶a̶n̶o̶w̶a̶n̶y̶

• Moderator
  • Inne:: Multi Admin, Redaktor, VIP
  • 625 postów
Tajne fajne :v
  • 0

post-6049-0-82260600-1489321708.gif

OFFLINE   Tequila

Tequila

Zaawansowany

• Admin [DD2]
  • Inne:: Kobieta, VIP
  • 183 postów

No no no, dobra robota. Repka dodana. :)

• 0

harley_quinn_by_randagio76-d4uzbka.png

OFFLINE   **THE1957**

**THE1957**

Dużo pisze

• Admin [PaintBall]
  • Inne:: Admin [DD2], Redaktor, VIP
  • 377 postów

Ode mnie też repka leci za dobrą pracę :)

• 0

htbyfjE.gif

OFFLINE   MaCiuLa

MaCiuLa

Dużo pisze

• UB Team
  • Inne:: Admin [DD2]
  • 480 postów

Super opis ! :D Łapka !

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users